Την πρώτη του ανάρτηση στο Ιnstagram έκανε ο χάλκινος Ολυμπιονίκης του Παρισιού, Θόδωρος Τσελίδης, θέλοντας να ευχαριστήσει όλους εκείνους που τον έχουν βοηθήσει και εκφράζοντας την υπερηφάνεια του που είναι Έλληνας.
Επίσης, θέλησε να ζητήσει συγγνώμη που δεν μιλάει ελληνικά. «Είμαι περήφανος που είμαι Έλληνας και θέλω να ζητήσω συγγνώμη που δεν μιλάω Ελληνικά. Είναι κάτι το οποίο θα διορθωθεί σύντομα» έγραψε, μεταξύ άλλων, στην ανάρτησή του.
Θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους με υποστήριξαν και με παρακολούθησαν κατά τη διάρκεια των αγώνων. Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος. Δεν περίμενα να λάβω τόσα πολλά μηνύματα. Ζητώ συγνώμη που δεν μπόρεσα να απαντήσω σε όλα. Χαίρομαι πολύ που διάβασα τόσο όμορφα λόγια από εσάς. Θέλω επίσης να ευχαριστήσω την Ελλάδα που μου έδωσε την ευκαιρία να εξελιχθώ σαν αθλητής.
Είμαι πολύ περήφανος που κατάφερα να κερδίσω το πρώτο Ολυμπιακό μετάλλιο στους συγκεκριμένους αγώνες για αυτή την όμορφη χώρα. Είμαι περήφανος που είμαι Έλληνας και θέλω να ζητήσω συγγνώμη που δεν μιλάω Ελληνικά. Είναι κάτι το οποίο θα διορθωθεί σύντομα. Επιπλέον, θέλω να ευχαριστήσω την Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή, την Ελληνική Ομοσπονδία Τζούντο, τους προπονητές, τους γιατρούς, τους φυσιοθεραπευτές και τους φίλους μου για τη βοήθεια και τη στήριξη που μου πρόσφεραν. Εύχομαι καλή επιτυχία στην υπόλοιπη Ελληνική αποστολή. Σας ευχαριστώ όλους και πάλι.
Η Tetra Pak, παγκόσμιος ηγέτης στον τομέα της επεξεργασίας και συσκευασίας τροφίμων, φέρνει την καινοτομία στο επίκεντρο της στρατηγικής της. Με πάνω από 70 χρόνια εμπειρίας, διατηρεί τη δέσμευσή της να εξασφαλίσει την ασφάλεια των τροφίμων, των ανθρώπων και του πλανήτη
Το επάγγελμα του chef εξελίσσεται με γοργούς ρυθμούς και για να υπερέχεις πρέπει να είσαι πάντα με εκείνους που ξεχωρίζουν. Η σχολή που θα επιλέξεις θα πρέπει να σου προσφέρει τα κατάλληλα εφόδια τα οποία θα καθορίσουν την επαγγελματική σου πορεία.