Με ελικόπτερο και δεκάδες περιπολικά άνδρες της αστυνομίας «χτενίζουν» τις ευρύτερες περιοχές της Κορινθίας, Αργολίδας και Αρκαδίας , για τον εντοπισμό των αδίστακτων ληστών που έδωσαν τέλος στη ζωή της κοπέλας που είχε την ατυχία να βρεθεί στο δρόμο τους...
UPD:
Χωρίς αποτέλεσμα είναι μέχρι αυτή την ώρα η καταδίωξη της ΕΛΑΣ για τον εντοπισμό των τριών αδίστακτων κακοποιών με τα Καλάσνικοφ, οι οποίοι το βράδυ της Παρασκευής, αφού λήστεψαν ταβέρνα το 37ο χιλιόμετρο της παλιάς εθνικής οδού Αθηνών- Θηβών, σκότωσαν μια 25χρονη κοπέλα, η οποία μόλις είχε τελειώσει τη δουλειά της και επέστρεφε σπίτι της.
Κλείσιμο
Το πόσο αποφασισμένοι ήταν να σκοτώσουν, φαίνεται από το γεγονός ότι ενώ οι αστυνομικοί τους είχαν εντοπίσει στο ύψος της Κινέτας, σταμάτησαν στα Ίσθμια και έστησαν ενέδρα περιμένοντας να πλησιάσουν για να τους «γαζώσουν» με τις σφαίρες από τα Καλάσνικοφ! Η άτυχη 25χρονη πέρασε από το λάθος σημείο τη λάθος στιγμή.
Μια από τις σφαίρες εξοστρακίστηκε, χτύπησε στον προφυλακτήρα του οχήματος και αφού διαπέρασε το κάθισμα του οδηγού την τραυμάτισε στο συκώτι, πράγμα που αποδείχθηκε θανατηφόρο παρά τις προσπάθειες των γιατρών να την κρατήσουν στη ζωή. Συγκλονισμένοι οι γονείς και τα δύο αδέρφια της κοπέλας αδυνατούν να πιστέψουν ότι δεν θα τη ξαναδούν.
Από το πρωί της Κυριακής άντρες της ΕΛΑΣ «χτενίζουν» από αέρος, με ελικόπτερο, αλλά και χερσαίες δυνάμεις τις ευρύτερες περιοχές της Κορινθίας, Αργολίδας και Αρκαδίας, για τον εντοπισμό των τριών αδίστακτων κακοποιών που στέρησαν τόσο άδικα τη ζωή της 25χρονης ξενοδοχοϋπάλληλου στα Ίσθμια το βράδυ της Παρασκευής.
Παρά τις εντατικές έρευνες, οι Αρχές δεν έχουν καταφέρει ακόμη να βρουν το μαύρο τζιπ, μάρκας Subaru Forester με αριθμό κυκλοφορίας ΥΡΟ 1394του ιδιοκτήτη της ταβέρνας, από τον οποίο άρπαξαν τα κλειδιά. Τα στοιχεία του έδωσε στη δημοσιότητα η Αστυνομία αναζητώντας πληροφορίες.
Με τις έως τώρα εκτιμήσεις, αν δεν πρόκειται για κάποιους από τους δραπέτες των φυλακών Τρικάλων, τότε πρόκειται για μέλη της σπείρας που επί σχεδόν ένα χρόνο ληστεύουν σε ταβέρνες και εστιατόρια στην ευρύτερη περιοχή της Κορινθίας και της Αττικής.
Στα δελτία ειδήσεων του Mega και του ANT1 μεταδόθηκε φωτογραφία της άτυχης κοπέλας, της οποίας το μικρό όνομα, σύμφωνα με τον ANT1, ήταν Κατερίνα.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.