Πειραιάς: Επί ποδός οι υπηρεσίες του δήμου για τα προβλήματα από την κακοκαιρία
Ο δήμαρχος Γ. Μώραλης έδωσε εντολή να υπάρξει ειδική μέριμνα για τους αστέγους της πόλης, οι οποίοι θα μπορούν να φιλοξενηθούν, τουλάχιστον για απόψε, στον ξενώνα αστέγων του Δήμου
Οι αρμόδιες Τεχνικές Υπηρεσίες Δικτύων, Καθαριότητας και Ανακύκλωσης, Περιβάλλοντος και Πρασίνου του Δήμου Πειραιά βρίσκονται σε πλήρη κινητοποίηση προκειμένου να αντιμετωπιστούν τα όποια προβλήματα παρουσιάσθηκαν από τη σφοδρή νεροποντή.
Ο δήμαρχος Πειραιά, Γιάννης Μώραλης, από την πρώτη στιγμή ήταν σε συνεχή επικοινωνία με το Γενικό Γραμματέα Πολιτικής Προστασίας, τον αντιπεριφερειάρχη Πειραιά, την Πυροσβεστική Υπηρεσία, την ΕΥΔΑΠ και την Τροχαία.
Κλείσιμο
Ο Γιάννης Μώραλης έδωσε παράλληλα εντολή να υπάρξει ειδική μέριμνα για τους αστέγους της πόλης, οι οποίοι θα μπορούν να φιλοξενηθούν, τουλάχιστον για απόψε, στον ξενώνα αστέγων του Δήμου.
Αύριο Σάββατο 25/10/2014 θα πραγματοποιηθεί ειδική σύσκεψη του Δημάρχου με τους αρμόδιους αντιδημάρχους, για τη συνολική εκτίμηση και τη διαχείριση της έκτακτης αυτής κατάστασης.
Το πρότυπο πρόγραμμα σπουδών στις Βιολογικές Επιστήμες του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου προσφέρει ολοκληρωμένη κατάρτιση στη Βιολογία και περαιτέρω εξειδίκευση στην κατεύθυνση της Γενικής Βιολογίας ή της Γενικής Μικροβιολογίας