Μεσίστιες οι σημαίες για τον Βαγγέλη στα σχολεία των Ιωαννίνων
Στις 11:30, λίγο πριν την κηδεία του άτυχου 20χρονου σπουδαστή Βαγγέλη Γιακουμάκη, το κουδούνι λήξης του σχολικού προγράμματος θα χτυπήσει και θα κλείσουν οι πόρτες των σχολείων
Πενθεί η εκπαιδευτική κοινότητα στα Ιωάννινα σήμερα, με τις σημαίες σε νηπιαγωγεία, δημοτικά, γυμνάσια και λύκεια θα κυματίζουν μεσίστιες. Από το πρωί, στις σχολικές αίθουσες γίνεται ενημέρωση των μαθητών ενάντια στη σχολική βία και τον εκφοβισμό.
Στις 11:30, λίγο πριν την κηδεία του άτυχου 20χρονου σπουδαστή Βαγγέλη Γιακουμάκη, το κουδούνι λήξης του σχολικού προγράμματος θα χτυπήσει και θα κλείσουν οι πόρτες των σχολείων. Ωστόσο, σε συγκέντρωση ενάντια στα φαινόμενα βίας και εκφοβισμού, στη μνήμη του Βαγγέλη Γιακουμάκη, καλούν τους Γιαννιώτες, ο δήμος Ιωαννιτών, το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων και η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Ηπείρου.
Κλείσιμο
Η συγκέντρωση θα πραγματοποιηθεί στις 8 το βράδυ στον χώρο μπροστά από το δημαρχείο.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town