Φοιτητές κατέλαβαν το υπουργείο Μακεδονίας - Θράκης
Εισήλθαν στο προαύλιο του υπουργείου Μακεδονίας – Θράκης και απέκλεισαν την είσοδο του κτιρίου
UPD:
Φοιτητές προχώρησαν σήμερα το πρωί σε μια αιφνιδιαστική κίνηση, καθώς εισήλθαν στο προαύλιο του υπουργείου Μακεδονίας – Θράκης και απέκλεισαν την είσοδο του κτιρίου.
«Παλεύουμε για τις σπουδές και τη ζωή που μας αξίζουν» αναγράφεται σε ένα πανό που έχουν αναρτήσει φοιτητές μπροστά από το υπουργείο.
Κλείσιμο
Ένα δεύτερο μεγάλο πανό καλύπτει την πρόσοψη του κτιρίου. «Δεν στριμώχνουμε τη ζωή και τις σπουδές μας στα μέτρα τους», γράφουν μέλη του Μετώπου Αγώνα Σπουδαστών και καλούν σε συμμετοχή στην απεργία της 12ης Νοεμβρίου.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!