Οι συγκεντρωμένοι καταδικάζουν τις ενέργειες της Βορειοατλαντικής Συμμαχίας, καθώς και την εξωτερική πολιτική της ελληνικής κυβέρνησης
Θανάσης Γερασιμίδης
UPD:
Αντινατοϊκό συλλαλητήριο πραγματοποιήθηκε στο κέντρο της Αθήνας, καθώς αύριο και μεθαύριο θα πραγματοποιηθεί στη Βαρσοβία η σύνοδος κορυφής του ΝΑΤΟ.
Στη συγκέντρωση που πραγματοποιήθηκε υπό την αιγίδα του ΚΚΕ, συμμετείχαν εργατικά συνδικάτα, σύλλογοι γυναικών και φοιτητών και άλλοι φορείς. Οι συγκεντρωμένοι καταδίκασαν τις ενεργείς του ΝΑΤΟ και ζήτησαν να κλείσουν οι βάσεις της υπερατλαντικής συμμαχίας στην Ελλάδα και την απεμπλοκή της χώρας μας από τους ιμπεριαλιστικούς πολέμους. «Στις 8-9 Ιουλίου πραγματοποιείται στη Βαρσοβία σύνοδος κορυφής του ΝΑΤΟ για να πάρει ακόμα πιο επικίνδυνα μέτρα σε βάρος των λαών μας» αναφέρεται στην ανακοίνωση των διοργανωτών του συλλαλητηρίου, ενώ εκφράζουν και τη δυσαρέσκεια τους για την εξωτερική πολιτική της συγκυβέρνησης ΣΥΡΙΖΑ -ΑΝΕΛ.
Κλείσιμο
Οι διαδηλωτές συγκεντρώθηκαν στα προπύλαια και στη συνέχεια πραγματοποίησαν πορεία προς την πρεσβεία των ΗΠΑ, στην οποία συμμετείχε και ο Γενικός Γραμματέας του ΚΚΕ, Δημήτρης Κουτσούμπας.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!