«Θερμή» υποδοχή ετοιμάζουν στον Αλέξη Τσίπρα οι φορείς της Κρήτης
Αγρότες από το Λασίθι, συνταξιούχοι και μαθητές στους δρόμους για να συναντήσουν τον πρωθυπουργό
Αρκετοί είναι οι φορείς της Κρήτης που ετοιμάζουν να υποδεχθούν με τον… δικό τους τρόπο τον πρωθυπουργό, Αλέξη Τσίπρα, κατά την διήμερη επίσκεψή του, που θα πραγματοποιηθεί Τρίτη και Τετάρτη.
Ήδη οι αγρότες του Λασιθίου με απόφαση που έλαβαν αναμένεται να στηθούν με πανό στην Κριτσά ενώ θα επιχειρήσουν να συζητήσουν και με τον Αλέξη Τσίπρα τόσο για τα πολλά προβλήματα που αντιμετωπίζει ο κλάδος τους όσο και για την ενεργοποίηση του πλοίου ασφαλείας σε ενδεχόμενες νέες επαναλαμβανόμενες απεργίες της ΠΝΟ.
Κλείσιμο
Παράλληλα, στο Ηράκλειο αντιπροσωπεία του 1ου γυμνασίου και λυκείου Ηρακλείου ετοιμάζει «θερμή» υποδοχή στον Αλέξη Τσίπρα για να δοθεί επιτέλους λύση στο πολύπαθο Καπετανάκειο.
Την ίδια ώρα, συνταξιούχοι που αναμένεται να λάβουν τον… μποναμά του Τσίπρα έχουν σκοπό να ενώσουν τις φωνές τους στο Ηράκλειο για να διαμαρτυρηθούν στον πρωθυπουργό.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town