Στάθης Ψάλτης: Η ανακοίνωση της οικογένειας για τον θάνατο του
Η οικογένειά και οι φίλοι του είναι συντετριμμένοι από την απώλεια του
UPD:
Σήμερα το μεσημέρι ο Στάθης Ψάλτης έφυγε από τη ζωή, αφήνοντας την τελευταία του πνοή, στο νοσοκομείο Άγιος Σάββας όπου νοσηλευόταν εδώ και περίπου ένα μήνα.
Η κατάστασή του είχε επιδεινωθεί σημαντικά το τελευταίο διάστημα και ο αγαπημένος ηθοποιός έχασε την άνιση μάχη με τον καρκίνο.
Κλείσιμο
Η οικογένειά και οι φίλοι του είναι συντετριμμένοι από την απώλεια του. Η Μαίρη Βιντιάδου υπήρξε συνεργάτιδα του ηθοποιού και ήταν πολύ κοντά στην οικογένεια. Έτσι, ήταν η πρώτη που ανακοίνωσε τον θάνατο του Στάθη Ψάλτη μέσα από το facebook γράφοντας:
«Δυστυχώς ο Στάθης μας δεν είναι πια κοντά μας. Ξεκίνησε για το μεγάλο του ταξίδι στη γειτονιά των αγγέλων»
Ανακοίνωση εξέδωσε ο Πρόεδρος του Αγίου Σάββα για τον θάνατο του ηθοποιού.
«Σήμερα και ώρα 14.25 μμ έφυγε από την ζωή ο αγαπητός μας ηθοποιός Στάθης Ψάλτης. Ο εκλιπών εισήχθη εσπευσμένα στις 14/3/2017 στο Γ.Α.Ο.Ν.Α. " Ο Άγιος Σάββας" όπου διεγνώσθη ότι έπασχε από γενικευμένη καρκινωμάτωση, αγνώστου πρωτοπαθούς εστίας. Απο 16/4/2017 νοσηλευόταν διασωληνωμένος στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Νοσοκομείου μας όπου και κατέληξε.
Τα θερμά μας συλλυπητήρια στην οικογένεια και τους οικείους του.
Ο Πρόεδρος Δ.Σ.-Διοικητής
Γεώργιος Δενδραμής».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.