ΠΟΕ-ΟΤΑ: Δεν πάμε για καφέ στο Μαξίμου, περιμένουμε περισσότερες εγγυήσεις
Κίνηση καλής θέλησης χαρακτήρισε την πρόσκληση του πρωθυπουργού ο αναπληρωτής γενικός γραμματέας της ομοσπονδίας που άφησε αιχμές για τη στάση της εισαγγελίας
Ως κίνηση καλής θέλησης εκ μέρους της κυβέρνησης προκειμένου να αρθεί το αδιέξοδο στο θέμα των σκουπιδιών
Παρατήρησε, βέβαια, ότι κανείς δεν διασφαλίζει πως θα διεξαχθούν οι διαγωνισμοί αφού είναι απόφαση των δήμων.
Επέμεινα, ακόμα, ότι την πρόταση της ομοσπονδίας για μετατροπή σε αορίστου χρόνου όλων των συμβασιούχων με βασικό κριτήριο την εμπειρία αφενός δεν την έχει αντικρούσει κανείς και αφετέρου ότι χρειάζεται πολιτική βούληση για να υιοθετηθεί.
Ο κ. Τσούνης άφησε αιχμές και για τη στάση της Εισαγγελίας Πρωτοδικών επισημαίνοντας ότι σε ανάλογες περιπτώσεις η Δικαιοσύνη δεν παρενέβη τόσο άμεσα.
«Να πούμε ξεκάθαρα ότι το προηγούμενο χρονικό διάστημα υπήρχαν κινητοποιήσεις δύο και τρεις μήνες, καλοκαίρι και στην Τρίπολη και στον Πύργο, εμείς επτά ημέρες» σχολίασε.
«Εμείς δεν είμαστε υπέρ της ταλαιπωρίας του κόσμου, έχουμε βοηθήσει πολύ σε συγκεκριμένες περιοχές, αλλά έχουμε κινητοποίηση, κινητοποίηση χωρίς να υπάρχει κάποιο πρόβλημα δεν υπάρχει» τόνισε.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town