Δολοφονία στο νεκροταφείο: Ερευνούν μαρτυρία για την προσωπική ζωή της Δώρας
Πληροφορία από το εργασιακό περιβάλλον της εφοριακού που αφορούσε στην προσωπική της ζωή, έχει μπει στο μικροσκόπιο του Ανθρωποκτονιών και ίσως αποτελέσει την άκρη του νήματος για τη λύση του μυστηρίου
Δημήτρης Πώποτας, Άρια Καλύβα
Τα αποτελέσματα των Εγκληματολογικών Εργαστηρίων τηςΕΛ.ΑΣ
από τα ευρήματα στο χώρο του κοιμητηρίου, οι αναλύσεις από τις κλήσεις που έκανε και δέχτηκε η 32χρονη από το πρωί της περασμένης Τετάρτης και οι νέες καταθέσεις γνωστών, φίλων και συναδέλφων της Δώρας Ζέμπερη βρίσκονται στο κάδρο των ερευνών της Ασφάλειας.
Απέδωσε δε τις ανακριβειες του εντολέα του στις ώρες, επισημαίνοντας ότι ήταν ταραγμένος από την τραγική απώλεια της κόρης του.
Την ίδια ώρα οι profilers της Ασφάλειας προσπαθούν να συνθέσουν το σκηνικό του τρόμου και παράλληλα να ερευνήσουν μια προς μια τις κάμερες καταστημάτων και ρύθμισης κυκλοφορίας γύρω από το νεκροταφείο σε μια προσπάθεια να εντοπίσουν πιθανές κινήσεις του δολοφόνου.
Από αριστερά η Κωνσταντίνα Ζέμπερη αγκαλιά με την αδικοχαμένη αδερφή της, Δώρα, ποστάρει ξανά.
Όπως λένε οι πληροφορίες, η Δώρα Ζέμπερη στεκόνταν μπροστά από το μνήμα του αγαπημένου της φίλου Γιάννη Καυκιά, όταν ο δολοφόνος την πλησίασε. Δεν γνωρίζουν αν ειπώθηκε κάτι ή αν προηγήθηκε διαπληκτισμός όμως είναι βέβαιοι ότι ο δολοφόνος της επιτέθηκε και εκείνη αμύνθηκε σθεναρά και πάλεψε για να σώσει τη ζωή της.
Μάλιστα, εικάζουν ότι πιθανότατα τον χτύπησε, κάτι που προκάλεσε την οργή του. Αρχικά φέρεται να της προκάλεσε δύο μαχαιριές στο στήθος και όταν αυτή γύρισε και την μαχαίρωσε και στην πλάτη με το κουζινομάχαιρο που κουβαλούσε πάνω του. Στη συνέχεια, πήρε την τσάντα της άδειασε τις τσέπες από το μπουφάν της και με το μαχαίρι στα χέρια πήδηξε τη μάντρα του νεκροταφείου και χάθηκε στα στενά της περιοχής.
Η άτυχη Δώρα
Δείτε βίντεο: Δολοφονία στο νεκροταφείο: Ερευνούν μαρτυρία για την προσωπική ζωή της Δώρας
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town