Ανατίναξαν ΑΤΜ και στη Χαλκίδα - 53.600 ευρώ η λεία από το ΑΤΜ στην Πρέβεζα
Χτύπησαν για δεύτερη φορά μέσα σε 24 ώρες, στις 3.30΄ τα ξημερώματα της Παρασκευής - Αρπαξαν τις δυο κασετίνες που είχαν μέσα άγνωστο μέχρι στιγμής ποσό και εξαφανίστηκαν με ένα Ι.Χ. αυτοκίνητο
Μάνος Τσαγκαράκης
Η αποτυχία της σπείρας που ανατινάζει Α.Τ.Μ. να αδειάσουν το μηχάνημα στο κτίριο του Κ.Α.Π.Η. στο κέντρο της Ελάτειας στην Φθιώτιδα τα ξημερώματα της Πέμπτης, πείσμωσε τα μέλη της που χτύπησαν για δεύτερη φορά μέσα σε 24 ώρες, στις 3.30΄ τα ξημερώματα της Παρασκευής, με στόχο Α.Τ.Μ. στη Δροσιά Χαλκίδας!
Οι δράστες έσπασαν την βιτρίνα του Κ.Ε.Π. της περιοχής και προκάλεσαν έκρηξη στο μηχάνημα της τράπεζας Πειραιώς που βρίσκεται μέσα σε αυτό, με τη μέθοδο της διοχέτευσης αερίου στο εσωτερικό του (Plofkraak) καταστρέφοντάς το ολοσχερώς. Αμέσως, άρπαξαν τις δυο κασετίνες που είχαν μέσα άγνωστο μέχρι στιγμής ποσό και εξαφανίστηκαν με ένα Ι.Χ. αυτοκίνητο. Λίγο αργότερα, σε κοντινή απόσταση από το σημείο της έκρηξης βρέθηκε καμένο ένα αυτοκίνητο αυτοκίνητο που οι αστυνομικοί εκτιμούν ότι είναι αυτό της διαφυγής και το εξετάζουν εξονυχιστικά για αποτυπώματα και γενετικό υλικό.
Κλείσιμο
*** Στο μεταξύ, αποκαλύφθηκε ότι οι άγνωστοι που ανατίναξαν με την ίδια μέθοδο το Α.Τ.Μ. τράπεζας στο Κανάλι της Πρέβεζας, έβαλαν στις τσέπες τους το διόλου ευκαταφρόνητο ποσό των 53.600 ευρώ! Το αυτοκίνητο με το οποίο διέφυγαν, είχε κλαπεί από περιοχή της Αττικής και οι πινακίδες του από την Πελοπόννησο. Όταν το εγκατέλειψαν οι δράστες, το «έλουσαν» με χλωρίνη ώστε να σβήσουν κάθε ίχνος τους!
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town