![Αυτό το καλοκαίρι, βάλε το island hopping στο πρόγραμμα](https://i1.prth.gr/images/360x203/files/2024-07-02/new_kedriki_seajets.jpg)
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δήμαρχος Φούρνων Ιωαννης Μαρούσης διαψεύδει τον Τούρκο πρωθυπουργό Μπιναλί Γιλντιρίμ, ο οποίος σύμφωνα με τουρκικά δημοσιεύματα ανέφερε ότι η ακτοφυλακή κατέβασε ελληνική σημαία από βραχονησίδα.
Όπως λέει στο protothema.gr ο κ. Μαρούσης, «οι νεαροί αυτοί ήρθαν εδώ για διακοπές το Πάσχα και τώρα έχουν φύγει. Πήγαν σε βραχονησίδες του νησιωτικού συμπλέγματος των Φούρνων. Δεν ξέρω σε ποια αναφέρεται ο κ. Γιλντιρίμ.
Τι δουλειά έχει η τουρκική νησίδα στο σύμπλεγμα των Φούρνων; Τα παιδιά πήγαν σε τρεις βραχονησίδες στη νότια πλευρά του νησιού και μία στη βόρεια και τοποθετησαν σημαίες. Σε αυτά τα τέσσερα σημεία κυματίζουν οι σημαίες που έβαλαν. Δεν υπήρχαν πριν σημαίες. Αν είναι τόσο εύκολο να έρθουν όπως λέει ο κ. Γιλντιρίμ και να κατεβάσουν τις σημαίες, θα διαφωνήσω».