Κατάληψη στα κεντρικά γραφεία της ΔΕΗ από δίκτυο κατά της εκτροπής του Αχελώου
Περίπου 20 άτομα εισέβαλλαν στο κτίριο στην οδό Χαλκοκονδύλη, ανέβηκαν στον τρίτο όροφο και κρέμασαν πανό
Μαρία Κατσή
Κατάληψη στα κεντρικά γραφεία της ΔΕΗ πραγματοποιεί αυτή την ώρα το Δίκτυο Μεσοχώρα - Αχελώος.
Περίπου 20 άτομα εισέβαλλαν στα γραφεία της ΔΕΗ στην οδό Χαλκοκονδύλη, ανέβηκαν στον τρίτο όροφο και κρέμασαν πανό στο εξωτερικό του κτιρίου.
Κλείσιμο
«Τριάντα πέντε χρόνια ομηρίας της Μεσοχώρας από τη ΔΕΗ είναι αρκετά. Τέλος στα έργα στον Άνω Ρου του Αχελωοου», αναφέρουν σε ανακοίνωσή τους και ζητούν μεταξύ άλλων να σταματήσουν τα έργα στον Αχελώο και να κατεδαφιστούν τα φράγματα Μεσοχώρας - Συκιάς.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.