Αδερφή οδηγού νταλίκας που έσπειρε το θάνατο: Δεν ξέρω πως θα ζήσει ο αδερφός μου από δω και μπρος
«Δεν ξέρω πως θα ζήσει ο αδερφός από 'δω και μπρος, είναι παρά πολύ ευαίσθητος. Συλλυπητήρια στις οικογένεις», δηλώνει μεταξύ άλλων η αδερφή του 64χρονου που έσπειρε το θάνατο σε δύο ανθρώπους, τα ξημερώματα της Τετάρτης
Χρήστος Χατζησπύρου
Σοκ έχει προκαλέσει στο πανελλήνιο το δυστύχημα που προκλήθηκε, τα ξημερώματα της Τετάρτης στον Κηφισσό, όπου ένας 64χρονος οδηγός νταλίκας που βρισκόταν υπό την επήρεια αλκοόλ έχασε τον έλεγχο του βαρέος οχήματος, έσπασε τη νησίδα και βρέθηκε από το ρεύμα Αθηνών - Λαμίας, όπου εκινείτο, στο αντίθετο (Αθηνών-Πειραιώς) παρασύροντας δύο ΙΧ αυτοκίνητα και στέλνοντας στο θάνατο τους δύο οδηγούς και στην εντατική του Αττικού Νοσοκομείου μία γυναίκα συνοδηγό.
Τραγική φιγούρα είναι η αδρφή του 64χρονου οδηγού νταλίκας, η οποία, εμφανώς σοκαρισμένη από το τροχαίο αυτό, δηλώνει ότι ο αδερφός της είναι ένας πολύ ευαίσθητος άνθρωπος και πως δεν γνωρίζει αν θα ξεπεράσει ποτέ αυτό το δυστύχημα.
Η ίδια αναφέρει στο protothema.gr:
«Ο αδερφός μου είναι συντετριμένος. Δεν ξέρω αν θα το ξεπεράσει ποτέ. Μεγάλωσε στα φορτηγά από μικρό παιδάκι, καθώς ο πατέρας μου είχε φορτηγά. Ήταν η κακιά η ώρα μάλλον, δεν ξέρω τι να πω. Έχασε το παιδί του πριν δέκα χρόνια σε τροχαίο και είναι όλο μέσα στα μαύρα. Δεν μπορούσε να μου μιλήσει στο τηλέφωνο όταν τον πήρα. Συλλυπητήρια στις οικογένειες των θυμάτων. Δεν ξέρω πως θα ζήσει ο αδερφός από 'δω και μπρος, είναι παρά πολύ ευαίσθητος. Συλλυπητήρια στις οικογένεις».
Κλείσιμο
Δείτε βίντεο: Αδερφή οδηγού νταλίκας: Δεν ξέρω πως θα ζήσει ο αδερφός μου από 'δω και μπρος - Είχε χάσει γιο κι αδελφό σε τροχαία
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.