Βίντεο: Στη Μύκονο καμουφλάρουν τα κοντέινερ... με πέτρινες ταπετσαρίες!
Φρίξος Δρακοντίδης
Αν νομίζατε ότι μέχρι σήμερα τα έχετε δει όλα στη Μύκονο, μάλλον νομίζατε λάθος. Όπως αποκαλύπτει σήμερα το protothema.gr, οι επιχειρηματίες που δραστηριοποιούνται στο νησί των Κυκλάδων και «φιλοξενούν» τους υπαλλήλους τους σε κοντέινερ για να γλιτώνουν χρήματα, τώρα και μετά τους εντατικούς ελέγχους και τα τσουχτερά πρόστιμα, εφευρίσκουν απίθανους τρόπους προκειμένου να κρατήσουν τα μεταλλικά αυτά κουτιά μακριά από τα περίεργα βλέμματα, δηλαδή, από την αστυνομία και τις πολεοδομικές αρχές.
Τι σκαρφίστηκαν; Να ντύσουν τα κοντέινερ με ταπετσαρίες ψεύτικης πέτρας, ώστε να δείχνουν από μακριά σαν κανονικά κτίσματα εναρμονισμένα με το κυκλαδίτικο περιβάλλον!
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.