Ο Αρκάς για τη βουτιά στο κενό μετά την «έξοδο» από τα Μνημόνια
Δείτε το σκίτσο που ανήρτησε στη σελίδα του στο Facebook
UPD:
Τη ρητορική της κυβέρνησης για έξοδο από το τούνελ των Μνημονίων σχολιάζει ο Αρκας στο τελευταίο του σκίτσο που δημοσιεύθηκε στη σελίδα του στο Facebook.
Περιγράφοντας τη βουτιά στο κενό που φαίνεται ότι κάνει η ελληνική οικονομία, όπως αυτό αποτυπώνεται και στην κατάσταση στο ελληνικό χρηματιστήριο τις τελευταίες ημέρες, ο γνωστός σκιτσογράφος χρησιμοποιεί δύο από τους ήρωές του και ένα τούνελ.
Οι δύο πρωταγωνιστές του σκίτσου έχουν μόλις βγει από το τούνελ αλλά η κατάληξη είναι μια βουτιά στο κενό.
Τότε ο ένας εκ των δύο σχολιάζει με νόημα: «σημασία έχει ότι βγήκαμε».
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.