Τον Ανδρέα Παπαμιμίκο στηρίζει ο πρώην πρύτανης Αχιλλέας Ζαπράνης για την δημαρχία Θεσσαλονίκης
O πρώην πρύτανης υπογράμμισε ότι ο κ.Παπαμιμίκος μπορεί να αντεπεξέλθει στις προκλήσεις και μετά την εκλογή του - Αναφορικά με την υποψηφιότητά του για βουλευτής με την ΝΔ, απάντησε ότι «δεν τον απασχολεί αυτήν τη στιγμή»
Τη στήριξη στον Ανδρέα Παπαμιμίκο ως τον καταλληλότερο για Δήμαρχο Θεσσαλονίκης εξέφρασε ο πρώην πρύτανης του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, Αχιλλέας Ζαπράνης.
Ο κ. Ζαπράνης αναγνώρισε ότι υπάρχουν πολύ ικανά στελέχη στις υποψηφιότητες για τη δημαρχία, που έχουν μέχρι στιγμής γίνει γνωστά, ωστόσο ο ίδιος θεωρεί ότι ο κ.Παπαμιμίκος είναι ικανός να αντεπεξέλθει σε αυτήν την πρόκληση και μετά την εκλογή του.
Απαντώντας στις φήμες που θέλουν τον ίδιο να κατεβαίνει στην κεντρική πολιτική σκηνή ως υποψήφιος βουλευτής με τη Νέα Δημοκρατία, δήλωσε ότι είναι ένα θέμα που δεν τον απασχολεί αυτή τη στιγμή.
Όλα όσα πρέπει να κάνουμε για να παραμείνουμε ενυδατωμένοι και ασφαλείς όταν οι θερμοκρασίες είναι ιδιαίτερα αυξημένες – Η σημασία της ποιότητας του νερού.
Η δεύτερη κατά σειρά δράση του φετινού προγράμματος (2024) πραγματοποιήθηκε μεταξύ 21 και 24 Ιουνίου στη Σαντορίνη, συγκεντρώνοντας από ακτές και βυθούς το διόλου ευκαταφρόνητο μέγεθος των 306,5 κιλών απορριμμάτων.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.