«Αφαντα» τα λεωφορεία: Στα αμαξοστάσια έμειναν τα τρία στα τέσσερα
Περίπου 500 από τα 950 λεωφορεία βγήκαν το πρωί μετά τη λήξη της στάσης εργασίας από τα αμαξοστάσια - Στην απογευματινή βάρδια κινούνται περίπου 250 και θα αρχίσουν να αποσύρονται σταδιακά ώστε στις 9 να είναι όλα πίσω στα αμαξοστάσια
Περίπου τα μισά από τα 950 λεωφορεία που δρομολογούνται στο λεκανοπέδιο της Αττικής βγήκαν σήμερα από τα αμαξοστάσια: Οι περισσότεροι οδηγοί, αντί για στάση εργασίας που είχε εξαγγελθεί προχώρησαν και αυτοί σε απεργία.
Σύμφωνα με όσα είχαν εξαγγελθεί τα λεωφορεία θα έκαναν κανονικά τα δρομολόγιά τους από τις εννέα το πρωί έως τις εννέα το βράδυ. Ομως, μετά τη λήξη της στάσης εργασίας, μετά τις εννέα το πρωί δρομολόγια άρχισαν να κάνουν περίπου πεντακόσια από τα 950 λεωφορεία. Αυτό σημαίνει πρακτικά ακόμη πιο αραιά δρομολόγια και τεράστια ταλαιπωρία του κοινού που εκτός από τη αναμονή, μετακινούνται ως «σαρδέλες».
Οπως εκτιμάται, όμως, η κατάσταση επιδεινώνεται ακόμη περισσότερο στην απογευματινή βάρδια, αφού από τα αμαξοστάσια την τελευταία ώρα έχουν βγει λιγότερα από 250 λεωφορεία, τα οποία μάλιστα θα αρχίσουν σταδιακά να αποσύρονται, ώστε στις εννέα που αρχίζει η εξαγγελθείσα στάση εργασίας να είναι όλα στα αμαξοστάσια.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.