Αφίσες στη Βόρεια Ελλάδα: «Εσύ θα προδώσεις τη Μακεδονία μας;» ρωτούν πολίτες τους βουλευτές
Το αμείλικτο ερώτημα καλούνται να απαντήσουν οι βουλευτές που τάσσονται υπέρ της Συμφωνίας των Πρεσπών
Αφίσες σε πολλά σημεία πόλεων της Βόρειας Ελλάδας για το ζήτημα της Μακεδονίας τοποθετούνταιτις τελευταίες ημέρες, καθώς εντείνονται οι προσπάθειες των πολιτών για να μεταπειστούν μέλη του κοινοβουλίου που έχουν δηλώσει ότι θα ψηφίσουν υπέρ της Συμφωνίας Πρεσπών.
Το βράδυ της Δευτέρας, ομάδες διαμαρτυρόμενων κατά της Συμφωνίας κόλλησαν αφίσες με τα πρόσωπα τοπικών βουλευτών των ΑΝΕΛ και του ΣΥΡΙΖΑ σε κεντρικά σημεία πόλεων της Βόρειας Ελλάδας. Οι αφίσες έχουν τα πρόσωπα των βουλευτών και το ερώτημα «Εσύ θα προδώσεις τη Μακεδονία μας;». Θεοδώρα Τζάκρη, Κατερίνα Ιγγλέζη, Ελισάβετ Σκούφα, Αστέριος Καστόρης και Γιάννης Σηφάκης είδαν τις φωτογραφίες τους σε τοίχους και κολόνες.
Οι εμπνευστές αυτής της καμπάνιας τονίζουν ότι η δράση τους θα συνεχιστεί.
Ηδη αφίσες τοιχοκολλήθηκαν στην Πέλλα, την Ιερισσό και την Κατερίνη:
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!