Στη Διεύθυνση Ενημέρωσης της ΕΡΤ η πρώην εστεμμένη, Ευγενία Πασχαλίδη
Με ανάρτηση στη «Διαύγεια», η ΕΡΤ γνωστοποίησε πως η άλλοτε παρουσιάστρια του δελτίου καιρού στον ΑΝΤ1 και Μις Ελλάς 1992, αναλαμβάνει προϊσταμένη της Διεύθυνσης Newsroom, της Γενικής Διεύθυνσης Ενημέρωσης της ΕΡΤ ΑΕ
Την Ευγενία Πασχαλίδη, πρώην μις Ελλάς (1992) και πρώην παρουσιάστρια καιρού, όρισε ως διευθύντρια ειδήσεων η ΕΡΤ, δίχως να προηγηθεί καμία σχετική ενημέρωση ή ανακοίνωση.
Με ανάρτηση στη «Διαύγεια», η ΕΡΤ γνωστοποίησε πως η άλλοτε παρουσιάστρια του δελτίου καιρού στον ΑΝΤ1 και Μις Ελλάς 1992, αναλαμβάνει τη διεύθυνση Ειδήσεων. Για την ακρίβεια, η κυρία Πασχαλίδη αναλαμβάνει προϊσταμένη της Διεύθυνσης Newsroom, της Γενικής Διεύθυνσης Ενημέρωσης της ΕΡΤ Α.Ε.
Η πρώην εστεμμένη εργάζεται επί χρόνια στην ΕΡΤ, στον ενημερωτικό τομέα.
Είχε ξεκινήσει την καριέρα της ως Μις Ελλάς το 1992. Εν συνεχεία ήταν στον «Πρωινό Καφέ» του ANT1, ενώ αργότερα και για αρκετά χρόνια ανέλαβε την παρουσίαση του καιρού.
Κλείσιμο
Όταν αντικαταστάθηκε από την Ελένη Παπαϊωάννου, ασχολήθηκε με το ραδιόφωνο, τα περιοδικά και την παραγωγή ιατρικών εκπομπών.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.