Ώρες αγωνίας για 61χρονο άντρα στον Εμπρόσνερο του δήμου Αποκορώνου ο οποίος χάθηκε με το αυτοκίνητό του, στα νερά ορμητικού χειμάρρου.
Ο 61χρονος σύμφωνα με πληροφορίες, κινείτο με αγροτικό αυτοκίνητο και στην προσπάθειά του να προσεγγίσει σημείο που είχε τα πρόβατά του, μεταξύ Εμπρόσνερου και Βατουδιάρη παρασύρθηκε από χείμαρρο και έκτοτε τα ίχνη του αγνοούνται.
Περίπου στις 2 το μεσημέρι, εντοπίστηκε το αυτοκίνητο του 61χρονου, ωστόσο ο ίδιος αγνοείται.
Αυτήν την ώρα βρίσκονται σε εξέλιξη συντονισμένες προσπάθειες ισχυρών πυροσβεστικών δυνάμεων αλλά και εθελοντών για τον εντοπισμό. Οι έρευνες έχουν επικεντρωθεί στον ποταμό Βατουδιάρη.
Αξίζει να σημειωθεί οτι νωρίτερα το πρωί, η πυροσβεστική υπηρεσία είχε επέμβει για τον απεγκλωβισμό δύο ατόμων από το αυτοκίνητό τους που ακινητοποιήθηκε από τα νερά του χειμάρρου.
Χαρακτηριστική της κατάστασης που επικρατεί στην περιοχή είναι η εικόνα το μεσημέρι της Δευτέρας του ποταμού που περνά απο το κέντρο των Βρυσών Αποκορώνου.