Ακόμη μια βραδιά επεισοδίων στα Εξάρχεια - Οι μολότοφ έπεφταν «βροχή»...
Σε δύο «φάσεις» οι χθεσινές εχθροπραξίες στην πολύπαθη περιοχή της Αθήνας
Σε πεδίο μάχης μετατράπηκε για δεύτερη συνεχόμενη βραδιά η περιοχή των Εξαρχείων, με επεισόδια που κράτησαν ως τις πρωινές ώρες γύρω από το Πολυτεχνείο.
Μια ομάδα νεαρών που βγήκε από το χώρο του Πολυτεχνείου κατά τις 11.30 το βράδυ του Σαββάτου, πέταξε μολότοφ και πέτρες σε διμοιρία των ΜΑΤ της αστυνομίας που βρισκόταν επί της οδού Πατησίων.
Οι εχθροπραξίες ανάμεσα σε αντιεξουσιαστές και δυνάμεις των ΜΑΤ κράτησε περίπου μιάμιση ώρα, με την ατμόσφαιρα από τις μολότοφ και τα δακρυγόνα να είναι αποπνικτική.
Όμως η ένταση δεν έληξε εκεί, αλλά είχε και συνέχεια: Αντιεξουσιαστές έκαναν την εμφάνισή τους στα Εξάρχεια ξανά γύρω στις 3 τα ξημερώματα της Κυριακής και επιτέθηκαν ξανά στα ΜΑΤ με μολότοφ και πέτρες, με τα επεισόδια να διαρκούν περίπου 20 λεπτά.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.