Κλοπή για Όσκαρ: Μπήκε να χωρίσει αλλοδαπούς που καυγάδιζαν και άρπαξε 3.000 ευρώ!
Ο… ταχυδακτυλουργός διαμεσολαβητής βούτηξε μέσα από την τσέπη τους ενός το ποσό και έγινε «καπνός»
Δεν έχει προηγούμενο η κλοπή ενός μεγάλου χρηματικού ποσού που έγινε στην περιοχή της Κάτω Αχαΐας, με θύμα έναν από τους δύο αλλοδαπούς που διαπληκτίζονταν για άγνωστη αιτία και δράστη τον… «μακρυχέρη» που προσποιήθηκε ότι ήθελε να τους χωρίσει!
Χωρίς να τον πάρουν είδηση, ο… ταχυδακτυλουργός μεσολαβητής κατάφερε να «βουτήξει» μέσα από την τσέπη τους ενός από τους συμπλεκόμενους το ποσό των 3.050 ευρώ και να γίνει… λαγός! Η κλοπή καταγγέλθηκε στους αστυνομικούς της Ασφαλείας Δυτικής Αχαΐας και σχηματίστηκε δικογραφία σε βάρος αγνώστου, ο οποίος αναζητείται.
*** Άσχημα ξημέρωσε η Κυριακή του Πάσχα, για τους ενοίκους ενός σπιτιού στην παραλιακή κοινότητα του Μύτικα Αιτωλοακαρνανίας, καθώς έκανε φτερά ένα ποδήλατο που είχαν αφήσει στην αυλή. Ωστόσο, οι κάμερες του σπιτιού κατέγραψαν τον δράστη, τον οποίο οι ιδιοκτήτες ενημερώνουν να επιστρέψει το ποδήλατο, αλλιώς θα τον καταγγείλουν στην Αστυνομία.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.