Παραλίγο τραγωδία στις Πρέσπες: Αναποδογύρισε βάρκα με τρία άτομα
Στις 2.30 τα ξημερώματα και υπό αδιευκρίνιστες συνθήκες αναποδογύρισε βάρκα, στην οποία επέβαιναν τρία άτομα
Παραλίγο τραγωδία χθες το βράδυ στη λίμνη των Πρεσπών, αμέσως μετά το πέρας των εκδηλώσεων στο νησάκι του Αγίου Αχίλλειου.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες του kozanimedia, κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες αναποδογύρισε βάρκα, στις 2.30 το πρωί, στην οποία επέβαιναν τρία άτομα, όλοι τους κάτοικοι χωριού της περιοχής.
Αμέσως σήμανε συναγερμός και μέσα στο σκοτάδι άντρες της Αστυνομίας, που προληπτικά βρίσκονταν στη λίμνη με δύο φουσκωτά, κατάφεραν να εντοπίσουν και να ανασύρουν σώους και τους τρεις άντρες.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.