Τρίπολη: «Επεισοδιακή» η ορκωμοσία Νίκα για την Περιφέρεια Πελοποννήσου
Σύμβουλος της ΑΝΤΑΡΣΥΑ θέλησε να εκφωνήσει το δικό του λόγο και το έκανε, παρά τις αποδοκιμασίες των πολιτών που παρακολουθούσαν την τελετή
«Επεισοδιακή» ήταν η τελετή ορκωμοσίας της νέας περιφερειακής αρχής Πελοποννήσου και του περιφερειάρχη Παναγιώτη Νίκα. Ο νέος Περιφερειακός Σύμβουλος Πελοποννήσου με την ΑΝΤΑΡΣΥΑ, κ. Κάτσαρης, προκάλεσε μικροεπεισόδια κατά τη διάρκεια της τελετής στην Τρίπολη, το μεσημέρι της Κυριακής.
Ο κ. Κάτσαρης πήρε το λόγο, χωρίς αυτό να είναι προγραμματισμένο, θέλοντας να κάνει μια δήλωση, μετά τον πολιτικό του όρκο, καθώς ήταν προγραμματισμένος χαιρετισμός μόνο από τους κ. Νίκα και Λιβάνιο, εκ μέρους της Κυβέρνησης.
Κλείσιμο
Οπωσδήποτε, ο κ. Νίκας δήλωσε πως η ανοχή είναι χαρακτηριστικό της Δημοκρατίας και ο κ. Κάτσαρης μίλησε για πολύ λίγο, απέναντι σε αποδοκιμασίες, υβριστικές εκφράσεις και γέλια των παρευρισκομένων θεατών.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!