Χαλυβουργική: Απέκλεισαν την κεντρική πύλη οι εργαζόμενοι - Διεκδικούν τα δεδουλευμένα τους
Οι εργαζόμενοι διεκδικούν και την επανεκκίνηση του εργοστασίου - Στις 9:30 έχουν προγραμματίσει συμβολικό αποκλεισμό της Εθνικής Οδού
Περίπου 200 εργαζόμενοι της Χαλυβουργικήςπραγματοποιούν συγκέντρωση διαμαρτυρίας και από τις 06:30 έχουν προχωρήσει σε αποκλεισμό της κεντρικής πύλης του εργοστασίου. Στις 09:30 έχουν προγραμματίσει επίσης και συμβολικό αποκλεισμό της Εθνικής Οδού.
Μιλώντας στο Αθηναϊκό-Μακεδονικό Πρακτορείο Ειδήσεων, ο πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων της Χαλυβουργικής Γιώργος Γάκης δήλωσε: «Περίπου 200 εργαζόμενοι παραμένουμε για τέσσερις μήνες απλήρωτοι και χωρίς να βλέπουμε κάποια λύση για την επανεκκίνηση της Χαλυβουργικής. Εντείνουμε τις προσπάθειές μας. Στο πλαίσιο των κινητοποιήσεων, σήμερα από τις 6:30 το πρωί, έχουμε αποκλείσει την κεντρική πύλη του εργοστασίου και, στις 9:30 θα αποκλείσουμε για ένα μισάωρο το ένα ρεύμα στην Αθηνών-Κορίνθου προς Αθήνα, στο ύψος της Χαλυβουργικής».
Μπορεί η Χανιώτισσα κολυμβήτρια να έχει το προνόμιο να καταρρίπτει τα ρεκόρ που η ίδια θέτει, όμως η αλήθεια είναι πως ποτέ δεν είχε φανταστεί τον εαυτό της να πρωταγωνιστεί στις μεγαλύτερες και τις πιο φωτογενείς αθλητικές διοργανώσεις.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.