Ηράκλειο: Παιδιά έπαιζαν με... οβίδα από τη γερμανική κατοχή
Ο παππούς των παιδιών αντιλήφθηκε με τι έπαιζαν τα εγγόνια του και αποφεύχθηκαν τα χειρότερα
Βρήκε, ξέθαψε και μετέφερε σε αυλή σπιτιού έναν όλμο μια παρέα ανήλικων παιδιών από το Ηράκλειο, χωρίς καν να υποψιαστεί τον κίνδυνο του... εγχειρήματος.
Ο όλμος ήταν γερμανικής προέλευσης και βρισκόταν στο σημείο από την περίοδο της γερμανικής κατοχής, σε άριστη, μάλιστα, κατάσταση.
Το τι ακριβώς εστί το νέο παιχνίδι των παιδιών, εντόπισε ο παππούς τους, ο οποίος το μετέφερε το πρωί της Δευτέρας στο Αστυνομικό Μέγαρο Ηρακλείου, όπου και ο σκοπός στην πύλη «πάγωσε» μόλις άκουσε τι κουβαλάει μαζί του ο ηλικιωμένος.
Αμέσως έγιναν όλες οι απαραίτητες ενέργειες και Πυροτεχνουργός της Αστυνομίας παρέλαβε και μετέφερε το πυρομαχικό σε ασφαλές μέρος.
Κλείσιμο
Για το πολύ σοβαρό αυτό θέμα, ενημερώθηκε σχετικά και Πυροτεχνουργός του Στρατού.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.