Θεσσαλονίκη: Πορεία αλληλεγγύης στις καταλήψεις από αντιεξουσιαστές
«H κρατική καταστολή δεν θα περάσει. Όλοι στους δρόμους», έγραφε μεγάλο πανό, που είχαν κρεμάσει στον τελευταίο όροφο του Εργατοϋπαλληλικού Κέντρου Θεσσαλονίκης
Μεγάλο πανό με το οποίο εξέφρασαν την αλληλεγγύη τους στις καταλήψεις κτηρίων, κρέμασαν άτομα του ευρύτερου αντιεξουσιαστικού χώρου από τον τελευταίο όροφο του Εργατοϋπαλληλικού Κέντρου Θεσσαλονίκης.
«H κρατική καταστολή δεν θα περάσει. Όλοι στους δρόμους», έγραφε μεταξύ άλλων το πανό
Νωρίτερα, οι διαδηλωτές πραγματοποίησαν συγκέντρωση αλληλεγγύης στις καταλήψεις, έξω από το ΕΚΘ, μετά και το τελεσίγραφο για εκκένωση των κτιρίων που είχε απευθύνει το υπουργείο Προστασίας του Πολίτη.
Ορισμένοι μπήκαν στο ΕΚΘ, κρέμασαν το πανό και άναψαν πυρσούς. Ακολούθησεπορείασε κεντρικούς δρόμους της Θεσσαλονίκης.
Όλα όσα πρέπει να κάνουμε για να παραμείνουμε ενυδατωμένοι και ασφαλείς όταν οι θερμοκρασίες είναι ιδιαίτερα αυξημένες – Η σημασία της ποιότητας του νερού.
Η δεύτερη κατά σειρά δράση του φετινού προγράμματος (2024) πραγματοποιήθηκε μεταξύ 21 και 24 Ιουνίου στη Σαντορίνη, συγκεντρώνοντας από ακτές και βυθούς το διόλου ευκαταφρόνητο μέγεθος των 306,5 κιλών απορριμμάτων.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.