Μια... απέραντη ψησταριά η Θεσσαλονίκη την παραμονή των Χριστουγέννων
Το γλεντούν για τα καλά οι Θεσσαλονικείς από το πρωί της Τρίτης, με τις ψησταριές και τα σουβλάκια να έχουν την τιμητική τους στο κέντρο της πόλης - Δείτε βίντεο
Σε γιορτινούς ρυθμούς κινείται από το πρωί της Τρίτης το κέντρο της Θεσσαλονίκης.
Μετά τα καθιερωμένα κάλαντα, τη σκυτάλη πήραν οι ψησταριές με τα σουβλάκια να έχουν την τιμητική τους.
Τσίπουρο και κρασί αποτελούν την ιδανική συνοδεία για τους μεζέδες.
Κλείσιμο
Η οδος Βασιλέως Ηρακλείου στο κέντρο της πόλης έχει μετατραπεί σε μια μεγάλη ψησταριά, με μικρούς αλλά και μεγάλους να έχουν στήσει γλέντι μετά μουσικής.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.