Δήμαρχος Τρικκαίων στον «Θέμα 104,6»: Δεν ύπηρξε εκτροχιασμός στο τρενάκι στον «Μύλο των Ξωτικών»
«Τα παιδιά τρόμαξαν, τα μεταφέραμε προληπτικά στο νοσοκομείο, δεν έπαθε κάποιο παιδί κάτι», είπε ο Δημήτρης Παπαστεργίου
Το περιστατικό που σημειώθηκε το βράδυ της Τρίτης στο θεματικό πάρκο του Μύλου των Ξωτικών, στα Τρίκαλα, περιέγραψε μιλώντας στον «Θέμα 104,6», ο δήμαρχος Τρικκαίων, Δημήτρης Παπαστεργίου.
Τα μικρά παιδιά είχαν ανέβει σε τρενάκι, στο λούνα παρκ του Μύλου, το οποίο, όμως, συγκρούστηκε με άλλο τρένο, που ήταν σταματημένο στο τέλος της διαδρομής. «Κατά το τέλος της διαδρομής, προσέκρουσε με λίγο μεγαλύτερη σφοδρότητα με το τελευταίο βαγονάκι», είπε ο δήμαρχος, και σημείωσε ότι δεν ήταν εκτροχιασμός όπως μεταδόθηκε.
«Τα παιδιά τρόμαξαν, τα μεταφέραμε προληπτικά στο νοσοκομείο. Δεν είχε τραυματιστεί κανείς», ανέφερε ο δήμαρχος λέγοντας ότι χθες «είχαμε ένα πιο σοβαρό συμβάν που έσπασε ένας το πόδι του στο παγοδρόμιο».
Όπως είπε Ο Δημήτρης Παπαστεργίου «δεν είχε κάποιο πρόβλημα το μηχάνημα, εκλέχθηκε. Καλό είναι να έχουμε ελέγχους».
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!