Κακοκαιρία: Βγήκαν… κανό σε πλημμυρισμένους δρόμους στη Ρόδο
Οι Ροδίτες επιστρατεύτηκαν μέχρι και τα... κανό για τη μετακίνησή τους μετά την έντονη βροχόπτωση που έπληξε το νησί
Η νέα κακοκαιρία που πλήττει τη Ρόδοαπό το βράδυ της Παρασκευής έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα στο νησί.
Από το πρωί παραμένει έξω από το λιμάνι της Ρόδου το επιβατηγό οχηματαγωγό πλοίο «Blue Star 2» που λόγω των ισχυρών ανέμων, δεν μπορεί να δέσει στο λιμάνι του νησιού, ενώ νωρίτερα πτήση της Αegean αναγκάστηκε να επιστρέψει στην Αθήνα έπειτα από τρεις αποτυχημένες προσπάθειες προσγείωσης.
Τα προβλήματα όμως δεν σταματούν εδώ!
Οι Ροδίτες επιστρατεύτηκαν μέχρι και τα... κανό για τη μετακίνησή τους μετά την έντονη βροχόπτωση που έπληξε το νησί.
Κλείσιμο
Χαρακτηριστικό είναι το βίντεο που αναρτήθηκε στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, όπου στη Λάρδο κάτοικος του χωριού επιστράτευσε την ευρηματικότητα του για να μπορέσει να μετακινηθεί στους πλημυρισμένους δρόμους!
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.