Εταιρεία που συλλέγει ιατρικά απόβλητα εντόπισε μεταξύ των ιατρικών αποβλήτων του νοσοκομείου Λεμεσού τις σωρούς δύο βρεφών.
Σύμφωνα με πληροφορίες πρόκειται είτε για βρέφη που γεννήθηκαν νεκρά είτε αποβίωσαν αμέσως μετά την γέννηση τους και είχαν φυλαχτεί από το 2019 στο ψυγείο του νεκροτομείου.
Έχει ενημερωθεί η Αστυνομία και μεταβαίνει στο Νοσοκομείο για έρευνες με την συνδρομή ιατροδικαστών.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.