Ο τρίτος νεκρός της Ελλάδας, ήταν άνδρας 67 ετών, με υποκείμενα νοσήματα, ο οποίος εισήχθη στο Γενικό Νοσοκομείο Ζακύνθου στις 12 Μαρτίου και από τότε νοσηλευόταν διασωληνομένος στην ειδική μονάδα απομόνωσης.
Ο 67χρονος πριν λίγες ημέρες είχε συνοδεύσει συγγενικό του πρόσωπο, που νοσηλευόταν στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο του Ρίου. Αμέσως μετά ο άτυχος άντρας άρχισε να εμφανίζει συμπτώματα του ιού.
Κατέληξε 90χρονος από την Πτολεμαΐδα
Μετά τον 66χρονο από την Αμαλιάδα που κατέληξε στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο του Ρίου, την Πέμπτη, ακόμα ένας ασθενής έχασε τη μάχη αφού βρέθηκε θετικός στον κορωνοϊό.
Κλείσιμο
Πρόκειται για άνδρα ηλικίας 90 ετών, ο οποίος διαγνώστηκε θετικός στον ιό την Τετάρτη 11 Μαρτίου και εισήχθη με πνευμονία στο Γενικό Νοσοκομείο Πτολεμαΐδας.
Σημειώνεται ότι στο ίδιο νοσοκομείο νοσηλεύονται ακόμα δύο συγγενείς του 90χρονου, επίσης φορείς του κορωνοϊού.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.