Η Πρόεδρος της Δημοκρατίας στην έπαρση της σημαίας στην Ακρόπολη
Την Κατερίνα Σακελλαροπούλου υποδέχτηκε η υπουργός πολιτισμού
Στην τελετή έπαρσης της ελληνικής σημαίας από την Προεδρική Φρουρά, στον Ιερό Βράχο της Ακρόπολης παραβρέθηκε η Πρόεδρος της Δημοκρατίας κα Κατερίνα Σακελλαροπούλου την πρώτη Κυριακή μετά την ανάληψη των καθηκόντων της.
Την Πρόεδρο της Δημοκρατίας υποδέχθηκε στον αρχαιολογικό χώρο η υπουργός Πολιτισμού και Αθλητισμού Λίνα Μενδώνη.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.