Κορωνοϊός: Ανεκδιήγητοι Αθηναίοι - Έκλεισαν τις παραλίες και… πήραν τα βουνά - Δείτε φωτογραφίες
Αρνούνται να συμμορφωθούν με τα μέτρα περιορισμού -Τα αυτοκίνητα σχημάτιζαν ουρές προς το μοναστήρι της Καισαριανής το πρωί της Κυριακής
Δημήτρης Πώποτας, Άρια Καλύβα
Μετά το «λουκέτο» στις παραλίες, οι απείθαρχοι Αθηναιοι, που αρνούνται να συμμορφωθούν με τα μέτρα περιορισμού και την καμπάνια «Μενουμε σπιτι», πήραν τα βουνά.
Χαρακτηριστικές είναι οι εικόνες από τον Υμηττό, όπου από νωρίς το πρωί, όπως φαίνεται στις φωτογραφίες του protothema.gr, συνωστίζονταν, προκαλώντας ουρές και μποτιλιάρισμα αλλά και κάνοντας πικ νικ στα τραπέζια αδιαφορώντας για τις συνέπειες του συγχρωτισμού και τον κίνδυνο.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.