![Κορωνοϊός - Άδωνις κατά Παπαδημούλη: Ντροπή σου, έπρεπε να είσαι σε καραντίνα, αντί να πας στο σούπερ μάρκετ!](https://i1.prth.gr/images/360x203/files/2020-03-18/mark.jpg)
![Νόσος Lyme: Πώς μεταδίδεται η νόσος από την οποία πάσχει ο Αλέξις Οχάνιαν, σύζυγος της Σερένα Γουίλιαμς](https://i1.prth.gr/images/488x275/files/2024-07-17/serena.jpg)
Ανιδιοτελής Σοσιαλιστής με κοινωνική συνείδηση, μέχρι να έρθουν τα σκούρα.
— Ουίνστον Σμιθ (@Ouinston) March 18, 2020
Ο Παπαδημούλης, αφού πολέμησε τους λαθροκατοίκους στον Έβρο και έβρισε τα ιδιωτικά νοσηλευτήρια, πήγε στο σούπερ μάρκετ με τον ιδιωτικό προλετάριο/υπάλληλο/κουβαλητή και το άδειασε, παίρνοντας 3 καρότσια. pic.twitter.com/bIpjTxGEMr
Γιατί ρε να κάτσει σπίτι ο Παπαδημούλης;
— LoukasK (@Loukas_7) March 18, 2020
1ον. Είναι ευρωβουλευτής. Νόμοι και συστάσεις δεν ισχύουν γι αυτούς.
2ον. Και κυριότερο: τον προστατεύει το τεράστιο Ηθικό Πλεονέκτημα της Αριστεράς
Προτρέπουμε τον κόσμο να ψωνίζει συνετά και ο Ευρωβουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ δίνει το παράδειγμα πως να λειτουργείς αντικοινωνικά.
— elenasagiadinou (@elenasagiadinou) March 18, 2020
Με 3 γεμάτα καρότσια ο Δημήτρης Παπαδημούλης στο σούπερ μάρκετ https://t.co/4MzzetTqqI
#Παπαδημούλης #covid19Gr pic.twitter.com/hQCBHRYpgb
— Υπάλληλος της Βουλής 🥃☕️ (@AllazoToNero) March 18, 2020
#Παπαδημούλης pic.twitter.com/4Sf1BAHHtQ
— Nikos Miralis (@nikosmiralis) March 18, 2020
Τι ξέχασα τι ξέχασα...#παπαδημουλης pic.twitter.com/EHz42963md
— Black Sheep (@HellasGlory) March 18, 2020
Το ότι δεν είναι σε καραντίνα θα αποτελέσει αντικείμενο δίωξης του; Διοικητικής η ποινικής; Ιδού η απορία. Αν όχι να μην παραξενευεσται που οι νέοι χάνουν την εμπιστοσύνη τους στους θεσμούς και καταλήγουν στον φασισμό. Τον αριστερό κυρίως.
— Tora to'piaka (@TPiaka) March 19, 2020
@papadimoulis πράγματι ότι ισχύει για τους πολιτες που έρχονται από το εξωτερικό θα πρεπε παραυτα να ισχύσει και για τον Παπαδημούλη 14 ημέρες καραντίνα και μάλιστα ελεγχόμενη αλλα ξέχασα ο κορονοιος δεν πάει σε συριζαιους διότι αυτοί κατέχουν τον πολιτικό ιό τσιπρα άρε μητσάρα .
— Γεώργιος Ζήσης (@9SX1TCeJXJ0cOld) March 19, 2020
Ο @papadimoulis επέστρεψε αεροπορικώς στην Ελλάδα από το εξωτερικό κ αντί να μπει σε καραντίνα, βάσει νόμου, έτρεξε στο σούπερ μάρκετ για να ψωνίσει 3 καρότσια πράγματα, με συνοδεία τον αστυνομικό του.
— 🇬🇷 Φίλιππος Π. 🇪🇺 (@prophil) March 18, 2020
Τι λες για αυτή την πράξη ανευθυνότητας του συντρόφου σου ? pic.twitter.com/iRe04eeNID
Αχ μωρέ @papadimoulis πώς την πάτησες έτσι... https://t.co/v3Vi5BFsN5
— CoYiannos (@_2978049759272) March 18, 2020
Κάθε σας λέξη & πράξη ενισχύει την άποψή μου οτι αποτελείτε το χειρότερο δείγμα πολιτικού & ανθρώπου. Αντί να μείνετε σπιτι σε καραντίνα 14 ημέρες όπως είναι οι επίσημες οδηγιες του κράτους, πήγατε σουπερμάρκετ και δήθεν για να μην κουράσετε τον εκάστοτε υπάλληλο. Ντροπή.
— mike (@sir_mickey) March 18, 2020
Κύριε μου και 5 ημέρες πριν την επιβολή να επιστρέψατε θα έπρεπε με αίσθημα κοινωνικής ευθύνης να μπείτε μόνος σας σε καραντίνα. Το καλό παράδειγμα ως ενεργός ευρωβουλευτής θα έπρεπε να δείξετε.
— Dion Anagnos (@anagnodo) March 18, 2020
Μα ποσο παραπάνω θα εκτελείτε Κύριε Παπαδημούλη....λίγη τσίπα δεν βλάπτει! Ζητήστε μια συγγνώμη! Εξάλλου εσείς θα έπρεπε να το ξέρετε καλύτερα από όλους! Ο κόσμος τις κωλοτούμπες τις ξεχνάει γρήγορα! Τους άξιους λησμονιά! #Κορονoιος
— Geo DChris (@hellasgeochri) March 18, 2020