Κορωνοϊός: Το βιολί τους οι κλέφτες στο Ξυλόκαστρο παρά τα περιοριστικά μέτρα
Δυο «κυνηγοί» χαλκού εισέβαλαν μέρα- μεσημέρι στον ιδιόκτητο χώρο μιας ιδιωτικής εταιρείας
Μάνος Τσαγκαράκης
UPD:
Απτόητοι συνεχίζουν τις κλοπές οι κάθε λογής επιτήδειοι, παρά τα μέτρα για τον περιορισμό των μετακινήσεων για την αποφυγή της εξάπλωσης του κορωνοϊού! Μάλιστα, δυο «κυνηγοί» χαλκού εισέβαλαν μέρα- μεσημέρι στον ιδιόκτητο χώρο μιας ιδιωτικής εταιρείας στο Ξυλόκαστρο Κορινθίας.
Οι δράστες, δυο Έλληνες ηλικίας 40 και 54 χρόνων, «σήκωσαν» από την εταιρεία μεγάλη ποσότητα καλωδίων χαλκού και την φόρτωσαν σε ένα όχημα που είχαν μαζί τους, ωστόσο έγιναν αντιληπτοί από αστυνομικούς του τοπικού τμήματος που περιπολούσαν στην περιοχή για να αποτρέψουν τυχόν συγκεντρώσεις! Έτσι, συνελήφθησαν, το όχημά τους κατασχέθηκε ως μέσο για την διάπραξη κλοπής και οδηγήθηκαν στον εισαγγελέα Πρωτοδικών Κορίνθου.
Μία σύλληψη στην Ιστιαία
Στην Ιστιαία, οι αστυνομικοί του τοπικού τμήματος σταμάτησαν το απόγευμα του Σαββάτου για έλεγχο ένα αγροτικό φορτηγάκι που κινούνταν χωρίς πινακίδες κυκλοφορίας και διαπίστωσαν ότι είχε δηλωθεί η κλοπή του στο αστυνομικό τμήμα του Αλμυρού Μαγνησίας την περασμένη Παρασκευή. Ο 30χρονος Έλληνας ο οποίος το οδηγούσε συνελήφθη και παραπέμφθηκε στον εισαγγελέα Πρωτοδικών Χαλκίδας κατηγορούμενος για κλοπή τροχοφόρου, ενώ το φορτηγάκι αποδόθηκε στο νόμιμο ιδιοκτήτη του.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town