Βέροια: Η... αγκαλιά μιας άγνωστης του στοίχισε 2.000 ευρώ!
Ούτε τα μέτρα για την αποτροπή συγχρωτισμού δεν σταματούσαν την αδίστακτη «πορτοφολού» στη Βέροια
Μάνος Τσαγκαράκης
Ούτε τα μέτρα για την αποτροπή συγχρωτισμού δεν σταματούσαν μια αδίστακτη «πορτοφολού» που έκανε επίθεση... αγάπης σε έναν 63χρονο στη Βέροια, το μεσημέρι της Κυριακής και τον αιφνιδίασε αγκαλιάζοντάς τον τρυφερά με σκοπό να του «βουτήξει» το πορτοφόλι!
Η 35χρονη «μακρυχέρα» κατάφερε να αρπάξει από την τσέπη του 63χρονου Έλληνα το ποσό των 2.000 ευρώ και να το βάλει στα πόδια. Το θύμα αντιλήφθηκε ότι η αγκαλιά του κόστισε πανάκριβα και ειδοποίησε την Αστυνομία δίνοντας την περιγραφή της. Ωστόσο, παρά τις αναζητήσεις, η δράστιδα κατάφερε να παραμείνει ασύλληπτη και μόνο η ταυτότητά της έγινε γνωστή.
Από τις φωτογραφίες σεσημασμένων που του έδειξαν οι αστυνομικοί της Ασφάλειας, ο 63χρονος αναγνώρισε την 35χρονη Ρομά που του άρπαξε τα χρήματα κι έτσι σε βάρος της σχηματίστηκε δικογραφία για κλοπή, η οποία υποβλήθηκε στον εισαγγελέα Πρωτοδικών Βέροιας.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.