Κορωνοϊός; Δωρεά 2,5 εκατ. από την ΕΥΔΑΠ για την αντιμετώπιση του ιού
Για την αγορά ιατρικού και νοσοκομειακού εξοπλισμού και την κατανάλωση νερού στα νοσοκομεία αναφοράς
Το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΥΔΑΠ ενέκρινε δωρεά ύψους 2,5 εκατομμυρίων ευρώ, για την αντιμετώπιση της επιδημίας του κορωνοϊού.
Συγκεκριμένα, η ΕΥΔΑΠ θα καλύψει με ποσό 2 εκ. ευρώ, δαπάνες που σχετίζονται με την αγορά ιατρικού και νοσοκομειακού εξοπλισμού και αναλωσίμων, καθώς και την ενίσχυση μονάδων εντατικής θεραπείας, σε συνεργασία με τους αρμόδιους φορείς.
Επίσης, η Εταιρεία θα παράσχει στα νοσοκομεία αναφοράς δωρεάν νερό, ύψους 500.000 ευρώ για όλη την περίοδο της κρίσης του κορωνοϊού.
Πέρα από την ανωτέρω πρωτοβουλία, η ΕΥΔΑΠ βρίσκεται σε συνεχή συνεργασία με το Υπουργείο Υποδομών και Μεταφορών για τον σχεδιασμό δράσεων, στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων της, για την ανακούφιση της ελληνικής κοινωνίας από τις επιπτώσεις του κορωνοϊού.
Κλείσιμο
Ο Διευθύνων Σύμβουλος της ΕΥΔΑΠ, Χάρης Σαχίνης δήλωσε:
‘’Σε μια πρωτοφανή κρίση σαν αυτή που βιώνουμε, η ΕΥΔΑΠ συνεχίζει με υπευθυνότητα την αποστολή της. Εξασφαλίζουμε την αδιάλειπτη παροχή υπηρεσιών προς την κοινωνία και τους καταναλωτές μας. Λαμβάνουμε κάθε αναγκαίο μέτρο προστασίας των εργαζόμενων μας ώστε να μην υπάρχει κίνδυνος για τη συνέχιση της λειτουργίας μας. Και επιπλέον, ενισχύουμε το σύστημα υγείας της χώρας που δίνει τη μάχη από την πρώτη γραμμή, διαθέτοντας 2,5 εκ. ευρώ για την αγορά ιατρικού και νοσοκομειακού εξοπλισμού και την κατανάλωση νερού στα νοσοκομεία αναφοράς.’’
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.