O κορωνοϊός δεν σταμάτησε τους «μπότηδες» στην Κέρκυρα
Kατά τη διάρκεια της Πρώτης Ανάστασης και στο πλαίσιο που επιβάλλουν τα μέτρα της κοινωνικής απόστασης
Αναβίωσε και φέτος το έθιμο των «μπότηδων» στα καντούνια της Κέρκυρας παρά την πανδημία του κορωνοϊού.
Έτσι κατά τη διάρκεια της Πρώτης Ανάστασης και στο πλαίσιο που επιβάλλουν τα μέτρα της κοινωνικής απόστασης οι κάτοικοι της Κέρκυρας πέταξαν τεράστια κανάτια γεμάτα νερό από τα μπαλκόνια τους.
Κλείσιμο
Οι μπότηδες είναι πήλινα κανάτια με στενό στόμιο και δυο χερούλια στο πλάι για τη μεταφορά τους.
Τα μπαλκόνια είναι στολισμένα και οι κάτοικοι δένουν στους μπότηδες κόκκινες κορδέλες.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!