MasterChef: Ποιους παίκτες έβλεπαν στον τελικό οι κριτές
Τα ονόματα που ακούστηκαν
Μετά από τόσους μήνες εγκλεισμού και μαγειρικών δοκιμασιών η μεγάλη μέρα, αυτή του μεγάλου τελικού έφτασε.Ο Σταύρος Γεωργίου και ο Σταύρος Βαθραλίτης είναι μια ανάσα από το χρηματικό έπαθλο των 50.000 ευρώ αλλά και τον τίτλου του κορυφαίου Έλληνα MasterChef.
Ενδιαφέρον όμως έχει να δούμε ποιους παίκτες από όλους αυτούς που συμμετείχαν έβλεπαν οι Λεωνίδας Κουτσόπουλος, Πάνος Ιωαννίδης και Σωτήρης Κοντιζάς στους δύο φιναλίστ.
«Φέτος είχαμε αρκετά παιδιά τα οποία υπολογίζαμε ότι μπορούμε να τα δούμε στον τελικό. Και τον Γιώργο…», είπε ο Λεωνίδας Κουτσόπουλος, ενώ ο Σωτήρης Κοντιζάς συμπλήρωσε τον Δημήτρη Μπέλλο με τους υπόλοιπους να συμφωνούν.
«Και τον Ηλία. Και τον Σταύρο και τον Σταυρή.Νομίζω ότι φτάνουν στον τελικό δυο άνθρωποι που το θέλανε πάρα πολύ. Ο καθένας το έλεγε με τον τρόπο του. Ο Σταυρής το έλεγε κατηγορηματικά, ήταν από τα παιδιά με τις περισσότερες καλύτερες προσπάθειες. Ο Σταύρος το ίδιο, πάντα μπροστά με καλές προσπάθειες…. Ήταν δυο παιδιά που πάντα άκουγαν αυτό που είχαμε να τους πούμε», συμπλήρωσε ο Λεωνίδας Κουτσόπουλος.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.