Ζένια Μπονάτσου: H εγγονή της Λάσκαρη εργάζεται στη Μύκονο ως... σερβιτόρα
«Μου αρέσει το θέατρο και η τέχνη. Δυστυχώς όμως από αυτό δεν μπορείς να ζήσεις οικονομικά » δηλώνει η κόρη του αξέχαστου Βλάσση Μπονάτσου
Η Ζένια Μπονάτσου, η κόρη του αξέχαστου Βλάσση Μπονάτσου και της Μάρθας Κουτουμάνου, κόρης της Ζωής Λάσκαρη, το φετινό καλοκαίρι βρίσκεται στηΜύκονοόπου εργάζεται ως σερβιτόρα σε ένα από τα πιο γνωστά bar - restaurants του νησιού, το οποίο μάλιστα ανήκει σε θείους της. Η νεαρή ηθοποιός μίλησε στην εφημερίδα On time για την εργασία στο χώρο της εστίασης και τόνισε ότι της αρέσει η υποκριτική και η τέχνη, αλλά δυστυχώς δεν μπορείς ζήσει οικονομικά κάνοντας μόνο αυτό.
«Είμαι στη Μύκονο και εργάζομαι ως σερβιτόρα στο Alemagou. Το έχουν οι θείοι μου και ήθελα να έρθω να δουλέψω. Είναι η δεύτερη χρονιά που έρχομαι και δουλεύω. Εμένα με γνωρίζεις πολύ καλά και ξέρεις ότι μου αρέσει το θέατρο και η τέχνη. Δυστυχώς όμως από αυτό δεν μπορείς να ζήσεις οικονομικά και για μένα η δουλειά αυτή είναι κάτι καινούργιο τον τελευταίο ενάμισι χρόνο. Περνάω καλά, μου αρέσει. Είναι κάτι καινούργιο που βιώνω...Είχα μια πρόταση για μια θεατρική παράσταση να παίξω το χειμώνα, αλλά επειδή προτεραιότητα είχα δώσει στην εστίαση και είχα κλείσει, δεν μπορούσα να “κρεμάσω” την ομάδα στο μαγαζί. Στη ζωή χρειάζεται να κάνουμε κάποιες θυσίες ορισμένες φορές και να είμαστε σωστοί και να μην πουλάς μια δουλειά όταν την έχουμε κλείσει» δήλωσε χαρακτηριστικά.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.