Αρκετά απαιτητική ήταν η χθεσινή δοκιμασία του GNTM 3, καθώς τα επίδοξα μοντέλα κλήθηκαν να δώσουν τη «μάχη με τον ήλιο» και να φωτογραφηθούν ως δυναμικοί Beach Fighters. Τη χειρότερη επίδοση σύμφωνα με τη γνώμη της κριτικής επιτροπής, είχε η Αλεξάνδρα η οποία και αποχώρησε από τον διαγωνισμό, δεύτερη στη σειρά, μετά τη Χρύσα που έφυγε την προηγούμενη εβδομάδα.
Κατά τα άλλα ο Αιμιλιάνο ως νικητής της προηγούμενης δοκιμασίας είχε το στρατηγικό πλεονέκτημα να μοιράσει τα σουρεάλ props των μαχητών και να αποκλείσει τρεις συμπαίκτες του από την παρουσίαση των ζητούμενων της φωτογράφισης. Οι επιλογές του, μάλιστα, πυροδότησαν αντιδράσεις, καθώς επέλεξε τον Παναγιώτη, τη Ρασέλ και τον Δημοσθένη.
Για κάποιους η «μάχη» ήταν άνιση και για άλλους απλώς παιχνίδι, επιβεβαιώνοντας πως στο GNTM 3 κανείς δεν μπορεί να κάνει προβλέψεις.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.