Το «ειρωνικό» σχόλιο του Κοντιζά σε ρεπόρτερ της Καινούργιου: «Έχουμε πρεμιέρα στις 33 του μηνός»
«Δεν μου άρεσε αυτό που είδα... μπορεί ευγενικά να πει δεν μπορώ να μιλήσω. Όχι ειρωνικά» είπε μεταξύ άλλων η παρουσιάστρια
Ειρωνικός και εκνευρισμένος φάνηκε να είναι, σύμφωνα με τηνΚατερίνα Καινούργιου, ο Σωτήρης Κοντιζάς με ρεπορτέρ της εκπομπής που παρουσιάζει στο Open.
Ρεπόρτερ της εκπομπής Ευτυχείτε πλησίασε τον κριτή του MasterChef προκειμένου εκείνος να του πει δυο λόγια για την πρεμιέρα του ριάλιτι. Αφού του απάντησε ότι η πρεμιέρα θα πραγματοποιηθεί στις 33 του μηνός, σε έντονο ύφος του είπε: «Άκουσε με επειδή έχω τρία παιδιά μη μου το χώνεις τώρα αυτό στη μούρη πρωί πρωί».
Μετά την προβολή του εν λόγω αποσπάσματος τον λόγο πήρε η Κατερίνα Καινούργιου, η οποία φανερά ενοχλημένη είπε στον «αέρα» της εκπομπής της:
«Κύριε Κοντιζά, Σωτήρη αγαπημένε που είσαι εξαιρετικός σε αυτό που κάνεις και ελπίζω να ανοίξουν γρήγορα τα μαγαζιά σου και να ξαναφάμε, γιατί αυτοί οι άνθρωποι δυσκολεύονται αυτή την περίοδο πολύ. Δεν μου άρεσε αυτό που είδα. Έχει κρύο, είναι ο δημοσιογράφος μας έξω και περιμένει με τις ώρες, μπορεί ευγενικά να πει δεν μπορώ να μιλήσω. Όχι ειρωνικά, που ξέρω ότι είναι ευγενέστατος και γλυκύτατος».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.