Με ανάρτηση που έκανε την Κυριακή 10/10 στο Instagram, γνωστοποίησε πως βρέθηκε θετική στην Covid-19 και το διάστημα αυτό βρίσκεται σε καραντίνα. Έτσι, το Σάββατο δεν εμφανίστηκε στο λαμπερό σόου του ALPHA.
Συγκεκριμένα, έγραψε προς τους διαδικτυακούς της φίλους: «Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για τα μηνύματα που μου στέλνετε και για το ενδιαφέρον σας αυτή την εβδομάδα! Δυστυχώς, βγήκα θετική στον κορωνοϊό και αυτός ήταν ο λόγος απουσίας μου χθες από το J2US. Όλα καλά όμως, σε πολύ λίγες ημέρες τελειώνω την καραντίνα και το επόμενο Σάββατο επιστρέφουμε μαζί με το αγόρι μου Δημήτρη Αλεξάνδρου, για να βάλουμε φωτιά στην σκηνή! Να προσέχετε τον εαυτό σας, η υγεία μας είναι το πολυτιμότερο αγαθό!».
Σήμερα το απόγευμα, λοιπόν, ηΚέλλυ Κελεκίδου έκανε ένα story, με πρωταγωνιστές δύο τεστ κορωνοϊού, θέλοντας να βεβαιώσει τους ακολούθους της ότι τόσο η ίδια όσο και η αδερφή της, Μαρίνα, είναι πλέον αρνητικές στην Covid.
Όλα όσα πρέπει να κάνουμε για να παραμείνουμε ενυδατωμένοι και ασφαλείς όταν οι θερμοκρασίες είναι ιδιαίτερα αυξημένες – Η σημασία της ποιότητας του νερού.
Η δεύτερη κατά σειρά δράση του φετινού προγράμματος (2024) πραγματοποιήθηκε μεταξύ 21 και 24 Ιουνίου στη Σαντορίνη, συγκεντρώνοντας από ακτές και βυθούς το διόλου ευκαταφρόνητο μέγεθος των 306,5 κιλών απορριμμάτων.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.