Σίσσυ Χρηστίδου: Στη Θεσσαλονίκη, στο πλευρό της μητέρας της που δίνει μάχη με τον καρκίνο
Δείτε τη φωτογραφία από το νοσοκομείο που ανάρτησε η παρουσιάστρια
Εδώ και αρκετούς μήνες η Σίσσυ Χρηστίδου επισκέπτεται πολύ τακτικά την Θεσσαλονική. Στην Αθήνα βρίσκονται τα παιδάκια της και οι επαγγελματικές υποχρεώσεις της, στη Θεσσαλονίκη ζει η μητέρα της, η οποία τον τελευταίο καιρό παλεύει με τη λευχαιμία.
Η πανέμορφη παρουσιάστρια λατρεύει τη μανούλα της. Κάθε φορά που τελειώνει με τις υποχρεώσεις της, παίρνει το πρώτο αεροπλάνο και ταξιδεύει στη συμπρωτεύουσα, ώστε να συμπαρασταθεί στη μητέρα της. Η κυρία Μίνα έχει έναν σκληρό αγώνα μπροστά της. Η Σίσσυ Χρηστίδου, χωρίς να χάνει το χαμόγελό της και την αισιοδοξία της, της μεταφέρει όλη τη θετική της ενέργεια.
Σήμερα το μεσημέρι, η οικοδέσποινα της εκπομπής «Χαμογέλα και Πάλι!» δημοσίευσε ένα στόρι από το νοσοκομείο που νοσηλεύεται η μητέρα της, το Γενικό Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης «Γ. Παπανικολάου». Στο εν λόγω στιγμιότυπο φαίνεται το πρόσωπο της Σίσσυς Χρηστίδου, η οποία φορά μάσκα προστασίας από τον κορωνοϊό και κάνει το σήμα της νίκης με το χέρι της. Πάνω στη φωτογραφία η προυσιάστρια γράφει προς τους διαδικτυακούς της φίλους: «Να είστε θετικοί».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.