Νίκος Μουτσινάς για την αντίδραση των ιερέων στην καμπάνια υπέρ του γάμου των ομοφυλοφίλων: «Πώς τόλμησαν;»
«Είναι μία καμπάνια που προχωράει μπας και ζήσουμε λίγο το αυτονόητο, κουνήστε λίγο το κεφάλι αριστερά και δεξιά γιατί έχει μείνει καιρό», είπε μεταξύ άλλων ο παρουσιαστής - Δείτε το σχετικό βίντεο
Υπενθυμίζεται, ότι επτά συνολικά ιερείς έστειλαν επιστολή στον πρωθυπουργό λέγοντας ότι «η ομοφυλοφιλία είναι παρέκκλιση και διαστροφή της φύσεως», με αφορμή το βίντεο για την καμπάνια, εκφράζοντας την αντίθεσή τους στο αίτημα της ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότηταςγια ισότιμη πρόσβαση στον γάμο και την τεκνοθεσία.
Ο Νίκος Μουτσινάς είπε στο «Καλό Μεσημεράκι», σχετικά με αυτό:
«Κάποιοι πολύ ωραίοι επτά ιερείς γράψανε επιστολή στον Πρωθυπουργό, γράφανε για την καμπάνια του "Πες το ναι". Αδιανόητο; Πώς τόλμησαν να κάνουν αυτό το spot; Είναι μία καμπάνια που έχει ξεκινήσει υπέρ του γάμου των ομοφυλοφίλων και προχωράει μπας και ζήσουμε λίγο το αυτονόητο. Αντιδράσανε αυτοί τώρα, γιατί λένε ότι η ομοφυλοφιλία είναι παράκληση και διαστροφή της φύσεως. Κουνήστε λίγο το κεφάλι αριστερά και δεξιά γιατί έχει μείνει καιρό».
Η ΕΖΑ κινείται σε θετική, οικονομική τροχιά, αφήνει πίσω τις δυσκολίες του παρελθόντος, ανανεώνεται και γράφει νέες ιστορίες επιτυχίας, με ένα επιχειρηματικό μοντέλο που έχει αξία, προοπτική, αλλά είναι ταυτόχρονα και απολαυστικό