Η Κοραλία Καράντη έκανε το δικό της σχόλια για τον ρατσισμόπου υφίστανται ορισμένες γυναίκες στον χώρο του θεάματος, λόγω ηλικίας, ενώ αναφέρθηκε και στο κίνημα #MeToo, χωρίς ωστόσο να παραθέσει τη δική της προσωπική εμπειρία.
Πιο συγκεκριμένα, η ηθοποιός μίλησε στην κάμερα του «Πάμε Δανάη» , επισημαίνοντας αρχικά ότι:«Από το αντρικό στοιχείο καταπιέστηκα σε όλα στη ζωή μου. Οικονομικά καταρχήν, μπορεί να κάνει να κάνεις περισσότερη δουλειά από έναν άνδρα. Να στηρίζεται πάνω σου μια δουλειά αλλά να μην αμειφθείς με τον ίδιο μισθό επειδή είσαι γυναίκα. Δεν μπαίνεις μπροστά επειδή είσαι γυναίκα και κάποια πράγματα θεωρούνται ανδρικά. Πρέπει δηλαδή να ακολουθείς. Μετά, σεξιστικά σχόλια άπειρα. . Άμα περάσεις δε τα σαράντα είσαι… Όπως και στο Χόλιγουντ, έτσι και εδώ, οι γυναίκες ηθοποιοί μετά τα 45 χρόνια αντιμετωπίζουν τεράστιο θέμα γιατί δεν υπάρχουν ρόλοι».
Σχετικά με αυτό, η Κοραλία Καράντη είπε:
«Πρόσφατα στη σειρά "Το αύριο μας ανήκει" έκανα την μαμά της Ελισάβετ Μουτάφη αλλά… δεν βγαίνουν τα χρόνια. Γελάγαμε με την Ελισάβετ».
Για το #MeToo και τις καταγγελίες σεξουαλικής κακοποίησης στον χώρο του θεάτρου, η ηθοποιός είπε:
«Είναι πάρα πολύ σοβαρό το θέμα του metoo και της σεξουαλικής κακοποίησης. Έχουν υποφέρει οι γυναίκες μέσα στα χρόνια και κοντά τους αυτό θα το πούμε και για τα αγόρια. Δεν έχει νόημα η προσωπική μου εμπειρία» είπε τέλος, η Κοραλία Καράντη.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.