Η μεγάλη νύχτα για το Survivorήταν η αποψινή και οι παίκτες του ριάλιτι που έχουν αποχωρήσει το περασμένο διάστημα, φόρεσαν τα καλά τους και έσπευσαν στο Άλσος Βεΐκου, στο Γαλάτσι, για τον σπουδαίο τελικό.
Ο χθεσινός ημιτελικός ανέδειξε τον Άρη Σοϊλέδη και τον Στάθη Σχίζα ως τους τελικούς διεκδικητές του μεγάλου επάθλου, ενώ η Ασημίνα Χατζηανδρέου και η Θωμαϊς Εμμανουηλίδου έμειναν εκτός τελικού, καταλαμβάνοντας την τρίτη και την τέταρτη θέση αντίστοιχα.
Οι πρώην παίκτες μαζί με φίλους και συγγενείς των δύο φιναλίστ, έφτασαν στο Άλσος Βεΐκου, για να απολαύσουν από κοντά την ανάδειξη του μεγάλου νικητή.
Δεν θα μπορούσαν, φυσικά, να λείψουν οι σέξι παρουσίες, με τις Βρισηίδα Ανδιώτου και Πελαγία Καζολέα να ξεχωρίζουν μεταξύ των πρώην παικτριών, ενώ η Αλεξάνδρα Παναγιώταρου, αγαπημένη του Στάθη Σχίζα, έβγαλε για άλλη μια φορά τον πιο «καυτό» της εαυτό.
Όταν, δε, τη διασκέδαση ανέλαβε ο τραγουδιστής Σάκης Αρσενίου, που επίσης έκανε ένα πέρασμα τη φετινή σεζόν από το Survivor, τότε η Ευρυδίκη Παπαδοπούλου και η Βρισηίδα Ανδριώτου... εισέβαλαν στο «πλατό» και λικνίστηκαν στους ρυθμούς του τσιφτετελιού, ανεβάζοντας τη θερμοκρασία στα ύψη.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town