Πέγκυ Τρικαλιώτη: «Δεν ήμουν αγαπημένο παιδί των κριτικών»
«Έχω μια ενέργεια και μια ένταση πάνω στη σκηνή που σε κάποιους μπορεί να μην αρέσει» πρόσθεσε
Για τις κακές κριτικέςπου έχει λάβει, όσον αφορά την πορεία της στην υποκριτική, μίλησε η Πέγκυ Τρικαλιώτη σε συνέντευξή της που προβλήθηκε σήμερα.
Με αφορμή τη συνέντευξή της στην εκπομπή «Στούντιο 4» όπου και βρέθηκε καλεσμένη, η Πέγκυ Τρικαλιώτη αναφέρθηκε στην αγάπη που έχει λάβει από το κοινό, αλλά και στους κριτικούς, από τους οποίους λάμβανε συχνά κακές στο θέατροκριτικές.
«Σίγουρα οι πολύ καλές κριτικές βαραίνουν μέσα σου σε σχέση με την ευθύνη που έχεις για να αποδείξεις ότι αντέχεις και είναι καλό που στα είπαν αυτά. Πως δεν κατάλαβαν δηλαδή λάθος οι άνθρωποι και σου είπαν ένα μπράβο. Μεγαλώνοντας, όμως, οφείλω να ομολογήσω ότι αυτό βαραίνει σε σχέση με τον εαυτό μου περισσότερο παρά με τον κόσμο έξω. Δηλαδή η αλήθεια είναι ότι κάθε χρόνο στον εαυτό μου έχω την ανάγκη περισσότερο να αποδείξω ότι αντέχω ακόμα, μπορώ ακόμα, το ‘χω ακόμα και μπορώ να πάω μισό βήμα παραπέρα σε αυτό που λέγεται υποκριτική και θέατρο» είπε αρχικά η Πέγκυ Τρικαλιώτη.
«Στα χρόνια που βρίσκομαι στον χώρο έχω λάβει και κακές κριτικές αρκετές. Μπορώ να πω ότι είμαι ένα χαϊδεμένο παιδί από τον κόσμο και το κοινό περισσότερο από όσο από τους κριτικούς. Για τους κριτικούς δεν ήμουν πάντα ένα αγαπημένο παιδί. Δεν ξέρω τον λόγο. Έχω μια ενέργεια και μια ένταση πάνω στη σκηνή που σε κάποιους μπορεί να αρέσει και σε κάποιους μπορεί να μην αρέσει» συμπλήρωσε τέλος.
Η Tetra Pak, παγκόσμιος ηγέτης στον τομέα της επεξεργασίας και συσκευασίας τροφίμων, φέρνει την καινοτομία στο επίκεντρο της στρατηγικής της. Με πάνω από 70 χρόνια εμπειρίας, διατηρεί τη δέσμευσή της να εξασφαλίσει την ασφάλεια των τροφίμων, των ανθρώπων και του πλανήτη